Утрински Весник
Свет

(Видео) Масовна тепачка на жени во авион

(Видео) Масовна тепачка на жени во авион

Масовна тепачка во која учествувале дури 15 жени, наводно, избила во четвртокот на летот на Гол ерлајнс од Ел Салвадор до Сао Паоло, Бразил.

dobivaj vesti na viber

Жените си удирале шлаканици и врескале, додека патниците зачудено го гледале хаосот, а членовите на екипажот се обидувале да ја прекинат тепачката и да ја смират ситуацијата.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, може да се види како жените се удираат една со друга и си ја влечат косата додека екипажот се обидува да ги раздвои.

Масовната тепачка кулминираше кога една жена остана без кошула и со раце ги покри голите гради.

Како причина за расправијата е наведена расправијата меѓу мајка и сопатничка која не сакала да го смени седиштето, за да може да седи со своето дете кое има посебни потреби.

Наводно, вознемирената мајка прва почнала да ја удира сопатничката. Расправијата набрзо прераснала во масовна тепачка меѓу две групи жени, наводно од две семејства кои патувале во авионот.

Инаку, тепачката избила додека патниците чекале да полетаат од аеродромот Баија во истоимената сојузна држава.

На крајот, стјуардесите сепак успеале да иги извадат од авионот кој полетал со речиси два часа задоцнување.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина