Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Ливерпул убедлив против Астон Вила

(ВИДЕО) Ливерпул убедлив против Астон Вила

Ливерпул го оствари третиот триумф оваа сезона во Премиерлигата откако на „Енфилд“ ја совлада Астон Вила со 3:0.

dobivaj vesti na viberДоминик Шобослаи во третата минута го постигна првиот погодок за „црвените“, а Мети Кеш во 22.минута со автогол зголеми на 2:0 за Ливерпул.

Мохамед Салах беше стрелец на третиот гол во 55.минута, на асистенција на Дарвин Нуњез.

Кристал Палас го победи Вулверхемптон со 3:2.

 

Можете да прочитате

Истрага против четворица играчи на ПСЖ поради навредливи песни

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд

Зидан одбил понуда од Марсеј