Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Леброн Џејмс го раскрвави судијата

(ВИДЕО) Леброн Џејмс го раскрвави судијата

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го доживеаја и третиот пораз во финалната серија на Западот од Денвер Нагетс откако загубија на домашен терен со 108:119. Мечот го одбележа и уште една случка, ѕвездата на домашниот тим, Леброн Џејмс, го раскрвави судијата Скот Фостер.

dobivaj vesti na viber

Леброн Џејмс во еден момент имаше жесток судир на паркетот со судијата, по што потече крв од неговата уста, па мораа да интервенираат и медицинските тимови.

Инаку, Леброн Џејмс во плеј-офот има само две победи на 19 натпревари кога му судел овој судија кој има 29-годишно НБА искуство.Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема