Утрински Весник
Спорт

(Видео) Кога голманот е херој – Проведел со гол за Лацио во 95. минута извлече реми со Атлетико

(Видео) Кога голманот е херој – Проведел со гол за Лацио во 95. минута извлече реми со Атлетико

Враќањето на Лацио по долга пауза во Лигата на шампионите не можеше да биде подраматично. Против Атлетико Мадрид, клубот каде што тренер е нивната поранешна ѕвезда Диего Симеоне, тимот на Маурицио Сари имаше негатива од 0:1 од 29. минута кога Пабло Бариос ги донесе „рохибланкос“ во водство.

dobivaj vesti na viber

Кога изгледаше дека Чоло си заминува од Рим со три поени, на сцена стапи голманот на Лацио, Иван Проведел покажа дека се снаоѓа и на позиција на напаѓач, постигнувајќи убав гол со глава за израмнување.

Можете да прочитате

Надал за првпат елиминиран во првото коло на Ролан Гарос

Конте станува најплатениот тренер во Серија А

Синер ја помина првата пречка на Ролан Гарос