Утрински Весник
Македонија

(Видео) Како скопјани се однесуваат кон тротинетите: еден заврши врз автомобил

(Видео) Како скопјани се однесуваат кон тротинетите: еден заврши врз автомобил

Скопјани пред неколку дена на располагање добија 500 електрични тротинети паркирани на повеќе локации низ Скопје, но неколку од нив веќе беа оштетени од несовесни граѓани.

dobivaj vesti na viber

И вечерва се појавија нови реакции од граѓани за несовесното користење на тротинетите.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von Никола Николовски (@boemot.mk)

Имено, на инстаграм е прикажано видео со реакција на тоа како скопјани се однесуваат кон тротинетите и сцена од тротинет качен врз автомобил.

Авторот како што стои во описот на видеото пишува дека тротинетите се пластичен приказ зошто на Европа ѝ припаѓаме само географски.

Видеото предзвика силни реакции на социјалните мрежи.

Можете да прочитате

Тешка несреќа кај Јосифово: Загина возач кој со автомобил излета од патот

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог