Утрински Весник
Магазин

(Видео) Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

(Видео) Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Документарна серија за поранешниот фудбалски ас Дејвид Бекам набргу ќе почне да се емитува на „Нетфликс“.

dobivaj vesti na viber

Стриминг-платформата во вторникот го објави првиот официјален трејлер.

Серијата ги следи подемите и падовите во животот на Бекам – и како глобална спортска ѕвезда и како глава на една од најпознатите славни фамилии.

Документарецот, со наслов „Бекам“, има четири дела и говори за глобалната фудбалска ѕвезда и културна икона. Дејвид Бекам е едно од најпознатите имиња на планетата, но малкумина знаат кој е тој навистина, велат од „Нетфликс“.

„Од неговите скромни почетоци во работничка класа во источен Лондон, неговата желба и решеност за победа и битката да најде рамнотежа помеѓу амбицијата, љубовта и семејството, неговата приказна е приказна за огромни подеми и падови“. вели стриминг-гигантот.

„Бекам“ пристигнува на 4 октомври.

Можете да прочитате

Mлекото за тело е најдобриот начин за хидратација на кожата

Сите синооки во светот имаат еден заеднички предок

Потврдено е: Јогуртот може да го намали ризикот од дијабетес тип 2