Утрински Весник
Спорт

(Видео) Исклучително ефикасно попладне во Бундес лигата

(Видео) Исклучително ефикасно попладне во Бундес лигата

Убедливите победи на Баер Леверкузен и Штутгарт ги обележаа попладневните натпревар во рамките на 3.коло, во Бундес лигата. Двата тима постигнаа по пет гола, гол помалку во својата победа постигнаа фудбалерите на Вердер.

dobivaj vesti na viber

Исклучително ефикасно беше попладнево во Бундес лигата. На пет натпревари беа постигнати 23 гола, нешто помалку од пет по натпревар.

Бундес лига, 3.коло:

Аугсбург – Бохум 2:2 (1:1)
Бељо 35, Демировиќ 62 – Асано 45+3, 64

Баер Леверкузен – Дармштад 5:1 (1:1)
Бонифациј 21, 61, Паласиос 49, Хофман 67, Хлошек 83 – Вилхелмсон 25

Хофенхајм – Волфсбург 3:1 (1:1)
Брукс 45+2, Бејер 60, Сков 74 – Томас 36

Штутгарт – Фрајбург 5:0 (3:0)
Фуриќ 8, 62 Гираси 17, 19, Милот 75

Вердер Бремен – Мајнц 4:0 (1:0)
Дикс 3, Стаге 53, Битенкур 82, Нијима 83

Можете да прочитате

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд

Зидан одбил понуда од Марсеј

Камавинга ќе добие нов договор