Утрински Весник
Магазин

(Видео) Го соблече гламурозниот фустан на Версаче, облече маица, патики и искинати фармерки: „Улична“ изведба на Лејди Гага на Оскарите

(Видео) Го соблече гламурозниот фустан на Версаче, облече маица, патики и искинати фармерки: „Улична“ изведба на Лејди Гага на Оскарите

Доделувањето на оскарите беше вечер на Лејди Гага – без разлика што таа не беше наградена. Како и секогаш, таа беше модната победничка на вечерта, каде на публиката и приреди гламур, сексипилност и изненадување.

dobivaj vesti na viber

Лејди Гага првпат се појави во брутален фустан на Версаче, кој изгледаше многу необично. Горниот дел од проѕирен корсет создаде совршени контури на фигурата, а долниот дел, здолниште со спуштен струк, беше луксузно и гламурозно.

Откако доминираше на црвениот тепих, Лејди Гага направи уште едно изненадување. Таа изведе драматична трансформација кога ја отпеа нејзината песна „Hold My Hand“, менувајќи го фустанот и шминката за маица и фармерки.

Таа излезе на сцената во широка црна маица, искинати фармерки и стари чизми, ја отстрани шминката од лицето, а потоа седна на стол и ја отпеа насловната нумера на новиот филм „Топ Ган“.

Гага на Оскарите имаше номинирана и за најдобра авторска песна, токму за споменатата песна, но овој пат остана без награда.

Можете да прочитате

(Видео) Кинезите изградија единствен пат во светот, кој минува низ средина на река

Кејт Бекинсејл блесна на моден настан во Лос Анџелес

Том Круз нема никаков удел во животот на ќерка си Сури