Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО+ФОТО) „Кралевите“ со поддршка за соиграчот: „Сите ние сме Винисиус, доста е“

(ВИДЕО+ФОТО) „Кралевите“ со поддршка за соиграчот: „Сите ние сме Винисиус, доста е“

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор води голема борба со противничките навивачи кои го навредуваат со расистичките пораки. Неговите соиграчи пред денешниот меч против Рајо Валјекано на „Сантијаго Бернабеу“, порачаа: „Сите ние сме Винисиус. Доста е“.

dobivaj vesti na viber

Винисиус Жуниор го следи натпреварот од ВИП ложата заедно со претседателот на клубот, Флорентино Перез. Тој не игра поради мала повреда, иако му го поништија црвениот картон што го доби на мечот против Валенсија.

Можете да прочитате

Мурињо: Неправда, Тејлор судеше како да е Шпанец

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз