Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Џенова ги зголеми маките на Мурињо

(ВИДЕО) Џенова ги зголеми маките на Мурињо

Џенова славеше убедлива победа на домашен терен совладувајќи ја Рома со 4:1.

dobivaj vesti na viber

Со овој пораз се зголемуваат проблемите на Жозе Мурињо на клупата на „волчицата“.Гудмундсон во петтата минута донесе предост за Џенова, но израмни Кристанте.

Сепак, Ретеги во 45.минута повторно обезбеди водство за Џенова.

Во вториот дел погодија и Торсби и Месијас за убедлив триумф на домаќинот.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања