Утрински Весник
Македонија

(Видео) Давкова му посака смрт на Пендаровски

Image 10.png

Вечерва на ТВ21 се одржува првиот јавен дуел меѓу двајцата кандидати за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска-Давкова.

Во видеото од најавата на дуелот се гледа и посакување на смрт на Пендаровски од страна на Давкова.

„Јас ви го признав резултатот, вие умрете барем машки“ му рече Давкова на Пендаровски

Можете да прочитате

УЖАС: Малолетничка силувана во Скопје

Се зголемуваат случаите со голема кашлица, хоспитализирани нови шест случаи

Скопјанка нападната од својот татко