Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

(ВИДЕО) Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Фудбалерите на Црвена Звезда се освојувачи на двојна круна оваа сезона во Србија. По шампионскиот пехар, „црвено-белите“ го освоија и Купот, совладувајќи го Чукарички со 2:1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград.

dobivaj vesti na viber

Спектакуларен гол постигна Марко Доциќ од Чукарички во 21.минута, кога директно од корнер го совлада Милан Борјан.

Но, Црвена Звезда беше далеку подобра во второто полувреме и славеше со двата гола на Александар Пешиќ, во 61. и во 76.минута од натпреварот.

Можете да прочитате

Покетино почна со чистката – Челси нема да го откупи договорот на Феликс

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто

Воска се раздели со тренерот Берат Имери