Утрински Весник
Магазин

(Видео) Бруно Марс работи на својот прв соло албум по 7 години

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Бруно Марс е подготвен да се врати со свеж звук на неговиот прв соло албум по пауза од седум години.

Пејачот-текстописец е зафатен со работа на продолжение на албумот 24k Magic од 2016 година.

Медиумите пренесуваат дека е во рани преговори за голема турнеја следната година.

Еден музички инсајдер изјави за весникот „Сан“: „Бруно одвои малку време за да развие нов имиџ и нов звук по успехот на неговите последни проекти.

“Тој е блиску до завршување на нов аудиозапис и е во рани преговори со Live Nation за да склучи договор што ќе овозможи турнеја со новиот албум следната година.

Поп-ѕвездата Бруно Марс e еден од најголемите вокали нa денешницата. Познат по сингловите Grenade, Just the Way You Are неговиот деби албум од 2010 година, стигна на врвот на Билборд листата.

Неговата песна When I Was Your Man долго време се задржа на врвот на светските топ-листи.

Можете да прочитате

Започнува првото македонско адреналинско шоу ТРИУМФ кое ќе се емитува на јутјуб каналот LAZAROV и стриминг платформата GLEY

Првата епизода од најдоброто адреналинско шоу „Триумф“ премиерно ќе се емитува на 26 јуни на Gley

Страшен фраер: Марија Шерифовиќ конечно откри детали за таткото на нејзиното дете