Утрински Весник
Балкан

(Видео) Бројот на загинати во пожарот во Истанбул се искачи на 29 лица

Turcija Pozar.jpg
Ss2

Бројот на загинати се искачи на 29 во ноќен клуб во турската метропола Истанбул, откако избувна пожар за време на реновирање на ноќен клуб, потврдија локалните власти, пренесуваат турските медиуми. Пожарот од засега непознати причини избувнал во зграда на улицата Гундогду. По пријавувањето на пожарот, на лице место се испратени противпожарни, медицински и полициски екипи. Полицијата презеде мерки на претпазливост во областа. Во пожарот интервенирале пожарникари со 31 возило и 86 лица. Повредените се префрлени во болниците во регионот.

Ss1

Можете да прочитате

Бомбата пронајдена во Ниш од бомбардирањето на НАТО успешно отстранета и уништена

Во Ниш акција за уништување на воздушна бомба, евакуирани 1.300 луѓе

Бугарија заплени хероин вреден 9 милиони евра сокриен во душеци за спиење