Утрински Весник
Свет

(Видео) Божиќен камион „кока-кола“ се запали во Романија

(Видео) Божиќен камион „кока-кола“ се запали во Романија

Камион „кока-кола“, украсен со божиќни украси, се запалил додека се возел по фреквентен пат во главниот град на Романија, Букурешт, пишува Би-би-си.

dobivaj vesti na viber

Засега не е познато зошто избувнал пожарот.

Возачот успеал да излезе од возилото пред да биде зафатено во пламен.

Пожарникарите бргу го изгаснале пожарот и нема информации за повредени.

Компанијата за безалкохолни пијалаци изјави за локалните медиуми дека презема мерки за да спречи понатамошни инциденти од слична природа, пренесе „Индекс.хр“.

Можете да прочитате

Орбан најави вето на санкциите против руската нуклеарна енергија

Поранешен генерал е фаворит за претседател на Чешка

Напад врз амбасадата на Азербејџан во Иран, убиен е чувар