Утрински Весник
Спорт

(Видео) Борусија Дортмунд пропушти 2:0 за реми со новиот прволигаш Хајденхајм

(Видео) Борусија Дортмунд пропушти 2:0 за реми со новиот прволигаш Хајденхајм

Борусија Дортмунд постигна два гола рано во мечот, по што дозволија новиот прволигаш Хајденхајм да се врати за 2:2 реми, второ за „милионерите“ во три кола во во германската Бундеслига.

dobivaj vesti na viber

Емре Џан прво му асистираше на Јулијан Бранд по само седум минути домаќините да дојдат до водство, за веќе во 15. минута да биде 2:0 по досудениот пенал за „милионерите“, кој сигурно го реализираше токму Џан.

Меѓутоа, Хајденхајм, кои влегоа во мечот со два порази на стартот на сезоната во 61. минута израмнија со голот на Ерен Динкџи, пред во 82. минута да биде досуден пенал за гостите, кој Тим Клајдинст сигурно го реализираше за 2:2.

Standings provided by Sofascore

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси