Утрински Весник
Магазин

(Видео) Бизарна сцена: седнав помеѓу Кајли со лавот и Доџа Кет, која имаше дури 30.000 дијаманти

(Видео) Бизарна сцена: седнав помеѓу Кајли со лавот и Доџа Кет, која имаше дури 30.000 дијаманти

Голем број познати ѕвезди се појавија на модната недела во Париз на ревијата на Скиапарели. Кајли Џенер (25) го привлече вниманието со црн фустан со бизарен детаљ – лавовска глава, но не беше единствената која со својата комбинација на облека шокираше многу фанови на модата. Во Париз се појави и раперката Доџа Кет (27), а видеото стана хит на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber
@leoniehanne POV: You’re sitting in between Kylie and Doja Cat at Schiaparelli 🫠 #kyliejenner #dojacat #schiaparelli ♬ original sound – Leonie Hanne

Доџа, коментираат обожавателите, изгледала како суштество од друга планета, облечена во црвено од глава до пети и облечена во фустан со соодветни чизми во иста боја.

Доџа Кет носела 30.000 дијаманти Сваровски, а подготовките за нејзиното појавување во оваа комбинација траеле дури четири часа.

Кристалите морале да бидат рачно нанесени на нејзиното тело и фустан.

Можете да прочитате

Шерон Стоун: Глумев со големи ѕвезди, но тие мразат жени, само двајца актери не се такви

Брус Вилис блед и уморен, актерот „уловен“ на улиците во Лос Анџелес

Заработуваат повеќе и од програмерите, платите одат и до 10.000 евра