Утрински Весник
Свет

(Видео) Авион излета од писта во Канада

(Видео) Авион излета од писта во Канада

Аеродромот во Канада ќе биде затворен за сообраќај до крајот на денот откако авион на „Флер ерлајнс“ се излизгал од пистата за време на слетувањето, јавува „Си-Ен-Ен“.

dobivaj vesti na viber

Летот F8 501 на „Флер ерлајнс“ од Ванкувер до Киченер-Ватерло превезувал 134 патници и членови на екипажот.

За среќа, никој не е повреден. Патниците безбедно излегле од авионот и со автобус биле пренесени до терминалот.

„Според процедурата на аеродромот, нашиот тим одговори на инцидентот за да се осигура безбедноста на лицата во авионот“, се вели во соопштението, додавајќи дека одборот за безбедност на транспортот на Канада е на лице место и врши анализа.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина