(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Астон Вила го декласира Брајтон со 6:1, впо првиот натпревар од 7.коло во Премиер лигата. Двата тима сега имаат по пет победи и два порази. Играч на натпреварот беше Оли Воткинс со хет-трик.

Унаи Емери му одржа час по фудбал на колегата Роберто Де Зерби. Архитект на победата беше повремениот англиски репрезентативец Оли Воткинс.

Вила натпреварот го реши за само 12 минути, во периодот од 14. до 26. минута, кога постигна дури три гола. Вторкинс постигна два гола, а авто-гол си постигна Еступињан.

Во вториот дел Ансу Фати го деби голот во дресот на Брајтон. Вила возврати со головите на Воткинс, Рамзи и Даглас Луис.

И второто злато на ОИ 2024 за Кина

Ѓуретановиќ не го исплива неговото најдобро време на Олимпијадата во Париз

Кинеската стрелачка репрезентација го освои првиот златен медал на Олимпијадата 2024