Утрински Весник
Спорт

(Видео) Јанис не е сигурен дека ќе остане во Милвоки

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Јанис Адетокумбо не ја исклучи можноста по завршувањето на сезоната 2023/204, која ќе стартува во ноември да го напушти клубот.

dobivaj vesti na viber

Адетокумбо целата своја НБА кариера, од 2013 година, ја помина во Висконсин.

Со Бакс, тој ја освои и титулата во НБА во 2021 година, прва по 50 години и ерата на Карим Абдул-Џабар.

Сепак, тој најави дека би можел да го напушти тимот доколку добие поголема шанса повторно да стане шампион.

„Јас сум Милвоки Бак, но што е најважно, јас сум победник. Доколку постои подбра ситуација да го освојам трофејот Лери О’Брајен (НБА трофејот), морам да ја прифатам“, рече Јанис.

Од лани за грчкиот кошаркар се шпекулира дека кариерата би можел да ја продолжи во Голден стејт Вориорс.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања