Утрински Весник
Македонија

Велосипедист паднал врз пешак во Тетово

Почина 55-годишен скопјанец, со велосипед удрил во запрено товарно возило

Триесет и петгодишниот тетовец К.А., вчера во 13 часот во СВР Тетово пријавил дека околу 9 часот и 50 минути на тротоар на улица „Маршал Тито“ во Тетово, врз него паднал Ќ.С.(57) од Тетово, кој управувал велосипед.

dobivaj vesti na viber

Притоа, К.А. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Според полицијата, увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Можете да прочитате

Петровска: Со единство ќе го вратиме СДСМ на победничките патеки 

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во реформите, но таа мора да ги спроведе и обврските  

МЕТЕОАЛАРМ” СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре (среда) па се до (петок) уште посилно невреме очекуваме во Македонија