Утрински Весник
Спорт

Јувентус и Аталанта дадоа вкупно шест гола, а поделија по еден бод

Јувентус и Аталанта дадоа вкупно шест гола, а поделија по еден бод

Јувентус и Аталанта ремизираа 3:3 во интересен и преполн со голови натпревар во Торино. Тоа беше прв меч за Јуве по бодовната казна што ја доби поради финансиски малверзации.

dobivaj vesti na viber

Адемола Лукман во четвртата минута ги доведе гостите во водство, но Ди Марија израмни од пенал во 25.минута. Аркадиуш Милик во 34.минута се погрижи за пресврт.

Сепак, во вториот дел нови возбудувања. Маеле и Лукман во 53.минута направија нов пресврт за 2:3, а конечниот епилог го постави Данило во 65.минута од дуелот.Можете да прочитате

Македонската репрезентација во традиционално карате на ИТКФ/ЈКА Европскиот куп освои осум златни медали

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот