Утрински Весник
Македонија

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 28.11.2022 (понеделник) поради најавено одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.“Гоце Делчев“ и бул.„Крсте Петков Мисирков“ и околните улици.

dobivaj vesti na viber

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

На крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ во 07 часот протест најавија приватните превозници кои се дел од јавниот автобуски превоз во главниот град.

Според најавите на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, блокирањето ќе биде со повеќе од 30 автобуси и со над 300 лица.

Можете да прочитате

Бугарското МНР со нота ќе бара да им се обезбеди пристап на Бугарите на 4 февруари

Таравари повикува на смирување на тензиите меѓу Северна Македонија и Бугарија

Аеродром е првата општина што воведува текбол во основните училишта