Утрински Весник
Македонија

Утре без струја делови од Ѓорче Петров

Украина го обновува извозот на електрична енергија

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека утре, на ден 04.09.2023 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, ОУ Димитар Поп Беровски и дел од корисниците на ул.Воин Драшкоци (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот дел од корисниците на ул.3 и ул.100 во Волково (општина ЃорчеПетров)

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана