Утрински Весник
Македонија

Утре без струја делови на Карпош, Гази Баба и Ѓорче Петров

ЕСМ го зголеми производството, струја обезбеди за дел од домашното стопанство

Поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа утре без електрична енергија ќе останат следните корисници:

dobivaj vesti na viber

· Во период од 10,00 – 14,00ч. дел од ул. Џумајска, о. Карпош;

· Во период од 09,00 – 11,00ч. нм Трубарево улиците 1, 2 и 7 и ул. Вера Јоцич околу црквата Св. Ѓорги Победоносец, о. Гази Баба и

· Во период од 09,00ч. – 14,00ч. дел од Александар Македонски од бр. 30 до бр. 49, о. Ѓорче Петров.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско