Утрински Весник
Македонија

Дванаесетгодишно дете паднало од стан во Скопје

Почина пробиштипјанец во судир на автомобил и автобус кај клучката кај Штип

Дванаесетгодишно дете вчера паднало од стан во Скопје и итно било пренесено на Клиника.

dobivaj vesti na viber

Според информаците, тоасе случило на ул.„Лука Геров“ во Скопје. Како што пријавила мајката, малолетникот паднал во моментот додека бил сам во собата. Увид извршила екипа од СВР Скопје, а малолетникот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“