Утрински Весник
Спорт

Њукасл стави крај на лошата серија

Њукасл стави крај на лошата серија

Њукасл немаше победа во Премиерлигата на последните пет натпревари токму затоа многу важен беше денешниот меч против Вулверхемптон. На крајот, тимот на Еди Хау успеа да слави со 2:1 и сега гледа и кон четвртото место на табелата кое води во Лигата на шампионите. Во моментот Њукасл има четири бода помалку од четвртопласираниот Тотенхем, но и два одиграни натпревари помалку.

dobivaj vesti na viber

Александер Исак го доведе домашниот тим во водство во 26.минута, но Вулверхемптон израмни преку Хванг Хи-Чан во 70.минута.

Сепак, триумфот за Њукасл го донесе Алмирон со голот во 79.минута.Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија