Утрински Весник
Свет

Ученик во САД застрелал наставник, директорот на училиштето добил отказ

Ученик во САД застрелал наставник, директорот на училиштето добил отказ

Директор на основно училиште во американската сојузна држава Вирџинија добил отказ откако шестгодишен ученик пукал од пиштол и ранил наставник на почетокот на годината.

dobivaj vesti na viber

Училишниот одбор гласаше 5 спрема 1 за отпуштање на Џорџ Паркер само неколку часа откако неговиот адвокат ја објави тужбата.

Абигејл Цвернер, 25-годишна наставничка, била пуштена од болница минатата недела откако била застрелана во градите во нејзината училница.

Се уште не е познато како шестгодишното момче дошло до пиштолот. Полицијата пријавила расправија во училница во прво одделение која резултирала со еден истрел.

Не се работи за случајно пукање, соопшти полицијата,пренесе Индекс.хр.

Можете да прочитате

Српски сеизмолог: Секоја активност на анадолската плоча предизвикува активност и на Балканот

И Грција подаде рака за помош на Турција

Кадиров: По Украина, Полска е на тапет