Утрински Весник
Македонија

УБИСТВО ВО ТЕТОВО: Продолжение на пукањето кај тетовската болница?!

1708002705 Whatsapp Image 2023 01 22 At 23.22.13.jpeg

Пред неколку минути се случи убиство во Тетово, пишува Алсат. Според информациите, станува збор за едно починато лице, додека полицијата е веќе на местото на настанот. Убиството се случило после населбата Мема.

„Ова е продолжение на неодамнешното пукање кај тетовската болница“, јавуваат од ТВ21.

Видео од местото со клик .

Можете да прочитате

ВО ИЗМИНАТАТА НЕДЕЛА ЦАРИНСКАТА УПРАВА ЗАПЛЕНИ ЦИГАРИ, ВОЗИЛА, ОБЛЕКА И ДРУГО

СДСМ: Дали Муцунски, Тошковски и Мисајловски исто имаат проблем со колената?

Активни пожарите на Серта и Огражден: гори во Кумановско, Велешко, Штипско, Битолско, Охридско