Утрински Весник
Магазин

Уапсен Жерар Депардје: Обвинет e за сексуален напад врз две жени

Zherar Depard E.jpg

Францускиот актер Жерар Депардје беше приведен во полиција утрово, 29 април, за да биде сослушан во врска со наводите за сексуален напад врз две жени.

Тој е одведен во полициска станица во Париз каде ќе биде сослушан. Две жени го обвинија актерот за сексуална злоупотреба.

Едната го обвинува дека непримерно ја допирал во 2014 година на сетот, а другата во 2021 година на сетот на „Зелените очи“.

Депардје ги оспорува фактите за кои е обвинет.

Можете да прочитате

Во овие земји луѓето најмногу се разведуваат

Американка ќе наследи над милион долари од момчето со кое раскинала пред 30 години

Секогаш се сомневаат во себе: Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку самодоверба