Утрински Весник
Македонија

Уапсен скопјанец, ги претепал своите родители

Приведен тетовец: ја малтретирал жена му и кршел предмети по дома

Вчера во 18.15 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода А.Т.(26) од Скопје, затоа што во домот физички ги нападнал неговите родители, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”