Утрински Весник
Балкан

Уапсен маж кој од воздушна пушка застрела момче во парк во Белград

Vazdusna Puska.jpg

Полицијата во Белград идентификуваше и приведе мажот (66) кој е осомничен дека синоќа околу 19 часот и 15 минути повредил единаесетгодишно момче пукајќи од воздушна пушка.

Се сомнева дека од прозорецот на станот во кој живее тој со воздушна пушка пукал во момче кое било во блискиот парк.

Единаесетгодишното момче било згрижено во Институтот за мајка и дете во Белград.

Полицијата во соработка со надлежното обвинителство ги презема сите мерки и дејствија за утврдување на сите околности и факти за овој настан.

Можете да прочитате

Вучиќ: Србија мора постојано да има енергија

Огромна змија снимена кај Мостар

Во сред лето: Цела Црна Гора, Босна и половина Хрватска без струја