Утрински Весник
Македонија

Уапсен гостиварец, се заканувал со пиштол на сограѓанин

Уапсен гостиварец, се заканувал со пиштол на сограѓанин

Вчера, во 12 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 71-годишниот гостиварец З. Б., кој на 17 овој месец бил пријавен од 31-годишниот гостиварец Ф. С. дека пред неговиот дом во Гостивар му се заканил со огнено оружје, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„На З. Б. му е одземен пиштол ‘цз’ во калибар од 9 милиметри со рамка со 13 куршуми и нож“, соопшти СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран