Утрински Весник
Македонија

Уапсен државјанин на Албанија, го нарушил јавниот ред во гостиварската болница „Ферид Мурад“

Претрес во Прилеп, пронајдени стебла и гранки од канабис, приведено едно лице

Вчера, околу 17.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 57-годишниот А. Б. од Република Албанија затоа што претходно го нарушил јавниот ред и мир во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, а и непријавено престојувал на подрачјето, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Можете да прочитате

Под мотото „5 до 12 за македонското здравство“ в понеделник приватните специјализанти ќе излезат пред ресорното министерство

Филипче: Нашата понуда е јасна и искрена, понудата на ВМРО-ДПМНЕ е дестабилизација и застој

Јакимовски го праша Мицкоски: Зошто молчиш на уцените од ДУИ?