Утрински Весник
Спорт

Њујорк и Денвер на чекор до полуфинале во НБА плејофот

20240515082318 Big 730x400 96.webp.webp

Една победа ги дели екипите на Њујорк никс и Денвер нагетс од пласман во полуфиналето на плејофот во НБА-лигата.

Ова е епилогот по двата ноќешни натпревара на кои Никс и Нагетс забележаа победи.

Резултати: 
Њујорк никс – Индијана пејсерс 121:91
Денвер нагетс – Минесота тимбервулвс 112:97.

Во серијата прв до четири победи Њујорк и Денвер водат со 3:2.

Вечер по полноќ играат:
Бостон селтикс – Кливленд кавалирс (3:1 за Бостон)
Оклахома Сити тандер – Далас маверикс (2:2).

Можете да прочитате

Луда прослава на првиот европски трофеј на Олимпијакос

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

Македонија СП ќе го почне во Вараждин против Унгарија, Гвинеја и Холандија