Утрински Весник
Македонија

Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Во Русија се разговара за користење на кучиња скитници за расчистување на нагазни мини во Украина

Вчера во 11.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, 59-годишниот П.С. од Скопје пријавил дека на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје бил каснат од куче скитник, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Уште два случаи на каснување од куче биле пријавени во скопските полициски станици.

– На 04.09.2023 во 13.20 часот во Полициската станица Карпош, С.Т.(58) од Скопје пријавил дека на ул.„692“ во Момин Поток – Скопје бил каснат од куче скитник. На 04.09.2023 во 18.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.Ј.(26) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија