Утрински Весник
Свет

Три лица избодени со нож на железничка станица во Париз

Едно лице е потешко, а две се полесно повредени откако напаѓач ги избодел со нож изутринава на железничката станица Лион во југоисточниот дел на Париз, јави ДПА.  

Обезбедувањето на станицата успеало да го совлада напаѓачот и да го предаде на полицијата. Тој при апсењето приложил италијанска возачка дозвола.

Трите лица биле избодени во чекалната на подземното ниво на станицата.

Мотивите за нападот засега се нејасни.

Поради нападот, дел од станицата Лион привремено беше затворен, а железничкиот сообраќај прекинат.

Можете да прочитате

Лула да Силва не го менува ставот дека Израел извршил геноцид во Појасот Газа

Трамп: Поради обвиненијата против мене, имам поголема поддршка од Афроамериканците

(Видео) Бајден ја прекрсти вдовицата на Навални наместо Јулија ја нарече Јоланда !