Утрински Весник
Македонија

Тинејџер силувал малолетничка

71-годишен маж од Битола извршил полов напад врз осумгодишно дете

Деветнаесетгодишно момче од селото Крупшек, Скопско е приведено за обљуба врз малолетничка од тетовско село.

dobivaj vesti na viber

„На 21.03.2023 во 18.45 часот во с.Радуша, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода М.И.(19) од с.Крушопек, скопско, затоа што извршил обљуба врз малолетничка од тетовско село. Тој бил задржан во полициска станица“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии