Утрински Весник
Спорт

Тинејџер од Кочани со пиштол во рака влегол во бензинска пумпа

Benzin Benzinska Gorivo Nafta 750x430 1.jpg
Ss2

Рано утрово во 3.10 часот во Кочани, полициски службеници го привеле Д.Н.(19) од овој град. Од МВР информираат дека тој два часа претходно, со пиштол во раката влегол во бензинска пумпа во Кочани, а на една од пумпите оставил и нож. Според пријавеното, откако заминал, вработениот пронашол четири куршуми калибар 7,62 мм., кои биле подигнати заедно со ножот за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина