Утрински Весник
Македонија

Тешко повредени мајка и ќерка откако врз нив паднала порта

Brza Pomos 1.jpg

Вчера во 15:22 часот во СВР Тетово од Ургентно одделение при Медицински центар во Гостивар било пријавено дека кај нив биле донесени М.Ш.(28) и нејзината малолетна ќерка од гостиварски Градец, кои се здобиле со тешки телесни повреди, откако на нив паднала порта од куќа, сопственост на Р.Ш..

Увид на лице место извршила екипа од ОВР Гостивар.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари