Утрински Весник
Скопје

Тешка сообраќајка во близина на „Сити мол“

C2cbea5e E8ec 4477 B443 B48f550c59d4 1 1024x708 1.jpg

Мотор и автомобил се судриле во скопската населба Карпош 4, во близина на „Сити мол“, а според првичните информации има повредени лица, но детали не се познати, пишува Скопје 1

На помош притрчале случајни минувачи, а автомобилот од силината на ударот, се свртел во спротивна насока.

Несреќата се случилаа на потегот од Партизански одреди каде има обележан пешачки премин, а истовремено, се вози над дозволената брзина и неретко има трки.

Засега не е позната причината за несреќата. Полицијата го обезбедува местото и се очекува да започне увид.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

Фото: Скопје 1

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Километарски колони за излез од Скопје

Пензионер паднал во автобус на ЈСП и тешко се повредил

Град Скопје: По 20 пат на следната седница на Советот е ставена на гласање предлог одлуката за набавка на еко-автобуси