Утрински Весник
Спорт

Тен Хаг ја составил трансфер листата

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Манчестер јунајтед го очекува голема реконструкција во летниот преоден рок. Италијанскиот новинар Николо Скира тврди, дека менаџерот Ерик Тен Хаг ја подготвил трансфер листата.

dobivaj vesti na viber

Холандскиот тренер и Манчестер јунајтед еден бод ги дели од место во Лигата на шампионите.

На листата која ја составил Тен се голманот Дин Хендерсон, дефанзивците Ери Баи, Хари Мегваер, Алекс Телес и Брендон Вилијамс, играчите од средниот ред Дони ван де Бек и Скот Мектомини и напаѓачите Ентони Еланга, Ентони Марсијал и Воут Вегхорст.

Јунајтед е четврти во Премиер лигата со три бода повеќе и натпревар помалку од Ливерпул кој во последното коло гостува кај Саутемптон.

Холанѓанецот има договор со трофејниот англиски клуб до јуни 2025 година.

Можете да прочитате

ПСЖ ја откажа прославата на титулата

Шекил воодушевен од Јокиќ

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона