Утрински Весник
Македонија

Тече 29. Конгрес на СДСМ

Img 20240609 Wa0004.jpg

Во хотелот Александар Палас денеска се одржува 29тиот Конгрес на СДСМ.

Откако беше утврден доволниот број на делегати Конгресот започна по што свои обраќања имаа Димитар Ковачевски и Миле Зечевиќ кои дадоа отчет за сработеното на парламентарните и претседателските избори.

Во моментов има пауза од еден час по што работата продолжува.

Инаку целото раководство на СДСМ е во оставка а нов претседател ќе се бира на 30 јуни.

Можете да прочитате

Направена е првата ендоскопска операција на тумор на мочен меур

Маж пронајден починат во својот дом

Дворови на пет училишта ќе бидат бесплатен паркинг