Утрински Весник
Балкан

СВЕТМомче исчезна во Србија, се пребарува езеро

153907 Fonet04 News1 Marina Lopicic Ff.jpg

Вчера вечерта кај српската полиција било пријавено дека млад човек влегол во Шалиначко Езеро и дека во таа прилика исчезнал.

Пожарникарите синоќа безуспешно го пребарале Шалиначко езеро, а по наредба на Вишото јавно обвинителство биле повикани и нуркачи од жандармеријата, потврдија за РТС во Смедеревото Јавно обвинителство.

Подетални информации се уште не се познати.

Можете да прочитате

Екс припадник на ОВК уапсен во Македонија – Белград бара екстрадиција, Приштина ослободување

Дачиќ очекува од Македонија да го екстрадира Рамадани

Српската полиција ја опколи Лозница, се трага по напаѓачот на полицајците