Утрински Весник
Македонија

Стоилковски: Човекот кој избегал од затвор, за кој држев прес денес, ми става лајк од бегство

Стоилковски: Човекот кој избегал од затвор, за кој држев прес денес, ми става лајк од бегство

„Па има ли поголем срам за државата!? Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става „лајк” на статуси, од слобода и во бегство!“, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот „Фејсбук“ профил.

dobivaj vesti na viber

„Сокол одма оставка! Оливер одма оставка! Ужас!“, побара Стоилковски.

Можете да прочитате

Земјава испраќа помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Oсмани: ОБСЕ дава сериозна поддршка преку активности и проекти за борба против антисемитизмот

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет