Утрински Весник
Македонија

Сред бел ден: Малолетничка физички нападната и ограбена кај „Железничка“

Policija 3.jpg

Скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била нападната во близина на „Железничка“.

– На 05.06.2024 во 17.50 часот во СВР Скопје, М.Д.(39) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на железничка пруга на подрачјето на општина Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од едно лице, кое ѝ го одзело мобилниот телефон, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Дизелот повторно поскапува – 24info.mk

Лога: Со распуштањето на Судски совет и Советот на јавни обвинители се загрозува судската независност

Пријавени 47 нови случаи на голема кашлица, вкупно има 746 заболени во државава