Утрински Весник
Магазин

Србија, Хрватска и Словенија во финалето на „Евросонг“

20240222082742 Big 730x400 41.webp.webp

Бејби Лазања од Хрватска, Рејвен од Словенија и Теја Дора од Србија се меѓу победниците на првата полуфинална вечер на годинашната „Евровизија“.

Покрај нив, во финалето на „Евросонг“ сношти влегоа и Молдавија, Кипар, Литванија, Финска, Португалија, Луксембург и Украина. Финалето ќе се одржи в сабота.

За утревечер, четврток, е закажано второто полуфинале.  

Можете да прочитате

Еден симптом на мозочен удар може да се појави додека јадете

Полицијата ја уапсила Ники Минаж поради поседување лесни дроги

Лекарот на 114-годишна жена открива што можеме сите да направиме за да живееме подолго