Утрински Весник
Македонија

Сообраќајна расправија завршила со тепачка меѓу три жени во скопско

Скопјанец и беровчанец со повреди однесени во болница, судир меѓу „мерцедес“ и нисан“

Синоќа во 18.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.А.(33) од с.Грчец, скопско, пријавила дека била нападната од две женски лица поради сообраќајна расправија.

dobivaj vesti na viber

Имено според полицијата жената пријавила дека околу 16.45 часот на крстосница на подрачје на Ѓорче Петров, по претходна расправија во сообраќајот, била физички нападната од две женски лица.

Надлежните соопштија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии