Утрински Весник
Македонија

Сообраќајна несреќа помеѓу „голф“ и „мерцедес“, двајца повредени

Македонецот кој загина во сообраќајката кај Врање имал 25-години, со пријателите тргнале кон дома, па се враќале назад поради заборавен телефон

Вчера попладне, во 15.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот „Пријателство“, во правец од Радишани кон селото Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од 64-годишниот С. М. од село Дељадровци, Скопско, и патничко возило „мерцедес“, управувано од 24-годишниот Е. А. од село Арачиново, двете со скопски регистарски ознаки, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Во несреќата тешки телесни повреди добил С. М., а телесни повреди добил Е. А., констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран