Утрински Весник
Македонија

Со трактор се обидел да извлече патничко возило од нива, се превртел и починал

Две лица се тешко повредени откако со трактор излетале од пат во Пробиштип

Вчера во 14.00 часот било пријавено дека на патниот правец од Кавадарци кон с.Ресава, во месноста викана “Црвена земја“, Љ.К.(54) управувајќи трактор “фергусон“, се обидел да извлече од нива патничко моторно возило “шкода фаворит“ при што изгубил контрола над тракторот и се излизгал и превртел.

dobivaj vesti na viber

На местото на настанот починал Љ.К., а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР-Кавадарци, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

ЗНМ: Односот на владините службеници е цензура

(ВИДЕО) Завршија строгите протоколи: полицијата дозволи пристап за сите до гробот на Гоце Делчев